Vali Yavuz, Dilovası’nda okul açılışı gerçekleştirdi… Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine ve Metal Atölyesi ile TOKİ Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi ek binasında faaliyete başlayan E-Sınav Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Programa Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Çayır, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Makine İhtisas OSB Bölge Müdürü Yaşar Yalamanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine ve Metal Atölyesi Açılışı Gerçekleştirildi Makine ihtisas OSB tarafından yapılan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlanan Makine ve Metal Atölyesi açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Seddar Yavuz eğitime ve gençlere verdiği önemi dile getirerek yaptığı konuşmada: “Bilim, sanayi, teknoloji, dijitalleşme ve son dönemde yapay zekâ ve sanal gerçeklik dahil olmak üzere çağın gereklerine ulaşmamız lazım. Eğer siz hak hukuk ve adaleti haykırmak istiyorsanız, insana yardım etmek istiyorsanız; bu çağın bilim ve teknolojisi ile buluşacaksınız, kendinizi geliştireceksiniz, yatırım yapacaksınız. Benim de Müteşebbis Heyeti Başkanı olduğum Makineciler OSB yönetimini, bölge müdürümüzü, sanayicilerimizi tebrik ediyorum. Önemli birçok hizmet yaptılar yapmaya da devam edecekler çünkü kendilerine yatırım yapıyorlar. Sizleri yetiştirecekler ve istihdam edecekler. Dolayısıyla biz sanayicimize her zaman diyoruz ki eğitime yatırım yapın. Çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirin. Yetiştirdiğiniz çocukları daha nitelikli iş gücü olarak ister beyaz yaka ister ara eleman veya mühendis sınıfında iş ve işletmelerde istihdam edin.” dedi. Konuşmaların ardından Vali Yavuz, protokol üyeleri ile birlikte E-Sınav Merkezi’nin açılış kurdelesini keserek, merkezde incelemelerde bulundu, çalışanlara kolaylıklar dileyerek ziyaretlerini sonlandırdı.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024