CHP’nin aday çıkarmaması, TİP adayı Erkan Baş’ın gereken heyecanı yaratamaması nedeniyle Gebze’deki seçim yarışı, mevcut Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ile İYİ Parti Adayı Sadık Güvenç arasında geçiyor.
Kocaeli’nin seçmen bakımından en büyük ilçesi olan Gebze’de seçim yarışı tüm heyecanıyla devam ediyor. Son 11 gün kala yarış, iki aday arasında geçecek gibi görünüyor. CHP’nin aday çıkarmaması, destek verdiği TİP Genel Başkan Adayı ve Gebze Adayı Erkan Baş’ın düşük bir performans göstermesi, Yeniden Refah, Saadet gibi partilerin iddiasız isimleri aday göstermesi, ibreyi iki isme çevirmiş durumda. Birisi Gebze Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Zinnur Büyükgöz, diğeri ise İYİ Parti Adayı Sadık Güvenç.
GÜVENÇ SÜRPRİZ YAPABİLİR
Zinnur Büyükgöz, muhafazakar kesimin bölünmelere rağmen yine AK Parti’ye oy vermesini bekliyor. Bu da kendisini öne çıkaran bir husus. Ancak İYİ Partili Sadık Güvenç büyük bir sürpriz yapma potansiyeline sahip. Milliyetçi kesimi temsil edebilecek tek isim olması, köylerde ciddi bir ağırlığının bulunması, genel merkez aday göstermediği için tepki gösteren CHP’nin kendisine yönelecek olması, Sadık Güvenç’i öne çıkaran faktörler. Bu nedenle de Gebze’deki seçim yarışı, Zinnur Büyükgöz ile Sadık Güvenç arasında geçecek gibi görünüyor.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024