Büyükşehir, Dilovası’na kazandıracağı seyir terası alanında kafeterya binasını tamamladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası’nda yaşayan vatandaşların keyifli bir zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla inşa ettiği köprü manzaralı seyir terasında son rötuşları yapıyor. Bu bağlamda Büyükşehir ekipleri, Osmangazi Köprüsü manzaralı ve 2 bin metrekarelik alanda planlanan seyir terasında işlerin yüzde 98’lik kısmını tamamladı. Projenin önemli bir ayağını oluşturan kafeterya binasını bitiren ekipler, önümüzdeki günlerde bina içinde kullanılacak vitrifiyelerin montajını yapacak.
YAKINDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAYACAK
Geleceğe daha yaşanabilir bir Dilovası bırakmak için yapılan seyir terasında bir de park inşa edildi. Buna göre çocuklar, kendilerine ayrılan alanda gönüllerince eğlenip vakit geçirebilecek. Bin 390 metrekaresi sert zemin, 315 metrekaresi ise yeşil alan olarak oluşturulan seyir terasında çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmaları kaldı. Büyükşehir’in önemli projelerinden biri olan Dilovası Seyir Terası, yakında Osmangazi Köprüsü ve İzmit Körfezi’ni kuşbakışı izlemek isteyen misafirlerini ağırlayacak.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024