Yaklaşık 3 ay sonra yapılacak genel seçimler öncesinde bölgemize uğrayan Memleket Partisi Genel Başkanı ince hem iktidar partisinin hem de muhalefet partisinin söylem ve çalışmalarını değerlendirdi
HEM ERDOĞAN’A HEM DE MUHALEFETE SESLENDİ
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ilk olarak dün sabah saatlerinde Darıca Çınaraltında Darıcalılarla buluştu. Burada yaklaşık 1 saat kadar kalan İnce Gebze’ye geçti. İnce’ye Memleket Partisi Kocaeli İl Başkanı Murat Erinç, Memleket Partisi Gebze İlçe Başkanı İsmail Aşak, il ve ilçe yöneticileri, parti kurmayları eşlik ederken, toplantıya çok sayıda gazeteci katıldı. Gebze’de bir restaurantta basın mensuplarına açıklamada bulunan İnce “Erdoğan’dan da olmaz, altılı masadan da olmaz. Türkiye’ye yepyeni bir söylem lazım. Memleket Partisi ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan diyen bir parti. Memleket Partisi tertemiz bir parti” ifadelerini kullandı.
İNCE: “MUHALEFET ERDOĞAN SEVİCİ”
İnce, basın toplantısında şunları dile getirdi; “103 gün sonra seçim var. Dün Erdoğan’ın bir
açıklaması var 2018’de kronometreyi sıfırladık diyor üçüncü kez aday olmasıyla alakalı. Bu
doğru bir yaklaşım değil. Kronometreyi değil ama çok şeyi sıfırladın. Adaleti, hazineyi,
liyakati, devlet itibarını sıfırladın. Gençlerin umudunu sıfırladın, eğitimi ve tarımı sıfırladın,
paraları sıfırladın ama kronometreyi sıfırlama hakkı size verilmez. Maç bitmedi ancak sen
uzatmaları oynuyorsun, seçimde sıfırlanacaksın bunu hepimiz biliyoruz. Bu muhalefet Erdoğan sevicidir. Erdoğan’ın illa aday olmasını istiyorlarsa meclis seçime götürmelidir. Biz buna aday olmaz dersek mağdur olur diyorlar böyle bir muhalefet olmaz. Önemli olan Anayasa’ya uymaktır. Cumhurbaşkanı bu şartlarda aday olamaz. Erdoğan’ın aday olması Anayasa’ya uygun değil. Anayasa’ya uymak hepimizin sorumluluğundadır.” Dedi. İnce daha sonra GTO ve Güzeller Organize Sanayi Bölgesi ile Arapçeşme Pazarı’na uğrayarak vatandaşlarla sohbet etti.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024