Gebze’de Gaziler Günü programı kutlandı TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ e Mareşal rütbesi ile Gazilik unvanı verilmesinin onuruna kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü, Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in katılımıyla gerçekleştirildi.
TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ e Mareşal rütbesi ile Gazilik unvanı verilmesinin onuruna kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü, Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in katılımıyla gerçekleştirildi.
KAYMAKAM ÖZYİĞİT VE BAŞKAN BÜYÜKGÖZ’DEN ÇELENK…
Gebze Kent Meydanı Belediye Hizmet Binası Önünde düzenlenen tören Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.
SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU İSTİKLAL MARŞI OKUNDU
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam eden törende günün anlam ve önemini belirtilen konuşmayı Gazi Rahmi Yıldız yaptı.
Akabinde Sarkuysan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından gaziler günü ile alakalı şiirler okundu. Şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.
VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Çelenk sunma törenine Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra; Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Muharrem Poyrazoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, Şehit Aileleri Dernek Başkanı, Gazilerimiz ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024