14 Mayıs Genel Seçimlerinde milletvekili olabilmek için Gebze’den aday adaylık başvurusunda bulunan isimlerden birisi de Gebze’nin sevilen isimlerinden Engin Kaya oldu. Gebze’de kitapçılık yapan Kaya AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nda milletvekilliği aday adaylık başvurusunda bulundu. Kaya’nın özeçmişi şöyle: “1972 yılında Gebze’de dünyaya geldim. Kamu Yönetimini bitirdikten sonra, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisans yaptım. Yerel gazete Yazı İşleri Müdürlüğü, Ulusal gazete Temsilcilikleri görevlerinde bulundum. Gazetecilik yaptığım dönemlerde Devlet içinde illegal yapılanma olan Batı Çalışma Grubuyla mücadele ettim. Ülkemizin şu anki özgürlükçü duruma gelmesinde gerek yazılarımla, gerek Üniversitelerde yaşanan başörtüsü yasaklarına karşı yapmış olduğumuz “el ele eylemleri” benzeri toplumsal hareketlerle katkılarımız oldu. 28 Şubat sürecinde dönemin Genel kurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in Devlet Güvenlik Mahkemelerine gönderdiği gizli ibareli “Engin Kaya’nın tutuklanmasına kararın tarafıma bildirilmesine…” yazılarıyla yargılandım. Tutuklanarak cezaevine gönderildim. Otuz yıldır Gebze Kitap Fuarı adını taşıyan firmam ile Gebze-Darıca-Çayırova ve Dilovası bölgelerinde yaşayan insanlarımıza kitap, kırtasiye ve kültürel etkinlikler alanında hizmet verdim. Bu hizmetlerimiz hala sürmektedir. Günlük yüzlerce insanın ziyaret ettiği Gebze Kitap Fuarı, bölgede yaşayan insanlarımızın büyük ilgi gösterdiği işletme olmuştur. Bu faaliyetlerimiz sırasında insanların tebrik, takdir ve dualarını aldım beşeri ve uhrevi münasebetlerde bulundum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Uygun görür ve teveccüh gösterirseniz, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili adayı olmak ve Allah’ın izniyle ülkemizde hayırlı hizmetlerde bulunmak istiyorum”
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024