Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nde yeniden Avrupa Şampiyonası heyecanı yaşanıyor. Darıcalı Milli karateci Taylan Cemal Sakin, 21 Yaşaltı Avrupa Karate Şampiyonası’nda tatamiye çıkacak. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek genç sporcuya başarılar diledi.
Madalya beklentisi yüksek
Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nde Avrupa rüzgarı dinmiyor. 2 hafta önce Olimpiyat ikincisi Milli Karatecimiz Eray Şamdan’ın Gaziantep’te yapılan Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası’nda Altın madalya kazanmasının ardından, bu kez Ümit Erkekler kategorisinde Milli Sporcumuz Taylan Cemal Sakin Avrupa arenasında ter dökecek. Geçtiğimiz ay yapılan Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde zirvede yer alarak Ümit Milli Takım kadrosuna seçilen Taylan Cemal Sakin Çekya’da Ay Yıldızlı formayla mücadele edecek.
17-19 Haziran tarihleri arasında Prag’da yapılacak Ümitler, Gençler ve 21 Yaşaltı Avrupa Karate Şampiyonası için yola çıkan Milli Sporcumuz Taylan Cemal Sakin, Ümit Erkekler 70 Kilogramda tatamiye çıkacak. Hazırlıklarını Milli takım kampında tamamlayan sporcumuzdan beklentiler yüksek. Eray Şamdan’ın ardından Avrupa arenasına çıkacak genç sporcumuzun madalya mücadelesi nefes kesecek. DARES ve Karate A Milli Takım Teknik Direktörü Adnan Şamdan, genç sporcuya başarılar dileyerek, “Sporcumuzun ilk Avrupa Şampiyonası ve olacak ve bizlerin ona olan güveni tam. Taylan da tıpkı Eray ağabeyi gibi kürsünün zirvesinde yer alarak Darıcamıza bir Avrupa Şampiyonluğu daha kazandırmasını diliyoruz. Eray gibi, Taylan gibi daha nice sporcuları DARES çatısı altında yetiştirerek milli formayla Uluslararası arenada ülkemizi temsil etmesini sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
TÜRK SPORUNA DARICA DAMGASI
Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulüp Başkanı Hüsamettin Ergül ise yaptığı açıklamada Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın destekleriyle Karate’den, Atletizm’e, Muay Thai’den salon sporlarına kadar Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü’nün başarıdan başarıya koştuğunu ifade ederek, Türk sporuna damga vurduklarını söyledi. Eray’la gelen Olimpiyat madalyası ve Avrupa Şampiyonluğu’nun ardından başarı çıtasının yükseldiğini ifade eden Ergül, başta Taylan olmak üzere tüm Milli Takım sporcularına ve teknik heyete başarı diledi.
BIYIK GENÇ SPORCUYA BAŞARILAR DİLEDİ
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek genç sporcuya başarılar dileyerek “Darıca Belediyesi olarak Türk sporu ve Milli Takıma sporcu yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Genç kardeşimiz Taylan Cemal’e şampiyonluk yolunda başarılar diliyor ve her zaman arkasında olduğumuzu belirtiyoruz. İnanıyorum ki ilk kez yer alacağı şampiyonada madalya alarak bizleri mutlu edecek. Darıca Belediyesi olarak gençlerimizin elinden tutmaya ve yeni sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
- Kanko, Vatandaşın SEDAŞ İsyanını Meclise Taşıdı! - 25 Temmuz 2024
- Bıçaklanan bekçinin son durumu belli oldu… - 25 Temmuz 2024
- Vali Aktaş, başkan Büyükgöz’ü ağırladı - 25 Temmuz 2024
- MHP Gebze İlçe Teşkilatı basınla buluşarak çalışmalarını paylaştı - 25 Temmuz 2024
- KOGACE BİK’in Kocaeli şubesinin kapatılmasına tepkili - 24 Temmuz 2024
- Kemal Memiş dualarla uğurlandı… - 23 Temmuz 2024
- GTO’nun yeni genel sekreteri Aydemir - 23 Temmuz 2024
- SEDAŞ’ın trafosu patladı - 23 Temmuz 2024
- Kocaeli Müftüsü Sönmezoğlu, Erzurumlular Vakfı Başkanı Önal’ı ağırladı. - 23 Temmuz 2024
- Kemal Memiş’den acı haber…. - 23 Temmuz 2024