Çiler’den 30 Ağustos Mesajı
Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla açıklamada bulundu.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler açıklamasında, “Milletimizin, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi (Büyük Taarruz) Zaferi ile büyük bir kahramanlık destanı yazarak, esareti asla kabul etmeyeceğini dünyaya gösterişinin 95. yıldönümünü, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
DÜŞMANA TAMAMEN KAPATILDI
30 Ağustos 1922’de sınırlarımızı kuşatan işgal güçlerine karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimiz, kazandığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle bağımsızlığından, bayrağından ve vatanın bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini dünyaya kanıtlamıştır. 26 Ağustos 2017 itibariyle 946. Yıldönümünü geride bıraktığımız 1071 Malazgirt Zaferi’yle Türklere açılan Anadolu’nun kapıları, Büyük Taaruz Zaferi ile düşmana tamamen kapatılmış, bu toprakların her zaman Türk’lere Vatan olacağı tüm işgalci güçlere ilan edilmiştir.
ULUSUMUZ ÖRNEK OLMUŞTUR
Ulusumuz, bağımsız yaşama yolunda içinde taşıdığı cesaret ve inançla diğer milletlere örnek olmuştur. Bağımsızlığına ve Vatanına sıkı sıkıya bağlı milletimiz, bugün de aynı bilinç ve sorumluluk duygusu ile hareket etmenin yanı sıra tarihi ve kültürel birikimiyle hazine değerinde olan güzel ülkemizi, güçlü ekonomisiyle de çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırma hedefindedir. Büyük Zafer’in 95. Yılında, her övgüyü hak eden milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.